fbpx
O autorze i blogu

Marek Golec

Autor bloga MistrzPodatkow.pl oraz książki "Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi".

Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Sorbonne Paris Nord we Francji.
Doradca podatkowy (numer wpisu 13709) z bardzo dużym doświadczeniem w rozliczaniu praktycznie każdej działalności. Specjalizuje się także w opodatkowaniu nieruchomości, kryptowalut, akcji i metali szlachetnych. Jego mocną stroną są również podatkowe aspekty związane z samochodami wykorzystywanymi w firmach.
Doskonale potrafi dostosować formę działalności dla różnego rodzaju przedsięwzięć. Doradza kiedy lepiej prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą a kiedy spółkę,
a jak spółkę, to którą.
Zanim został doradcą podatkowym zdobył certyfikaty księgowego oraz specjalisty do spraw rachunkowości. Oba dokumenty zostały wydane przez Stowarzyszenie Księgowych
w Polsce. Aktualnie swoją wiedzą rachunkową dzieli się z przedsiębiorcami prowadzącymi m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Współwłaściciel biura rachunkowego (TWR sp. z o.o.) działającego pod markami Wynajmistrz i Mistrz Podatków. W czasie pełnienia funkcji prezesa zarządu (2015-2022) rozwinął je z 4 do 40 osób oraz z 40 do 700 klientów.
Jeden z założycieli i współwłaściciel spółki doradztwa podatkowego (Magistri Tributorum
sp. z o.o.), która wraz z biurem rachunkowym tworzy kancelarię księgowo-podatkową.
Współzałożyciel, akcjonariusz i dyrektor spółki szerzącej wiedzę na temat podatków, biznesu i finansów (PBF PSA).
Autor praktycznych publikacji podatkowych, wykładowca na wielu wydarzeniach, prowadzący szkolenia i webinary, współtwórca kursów online.
Oprócz ogromnej wiedzy podatkowej inwestuje w nieruchomości i jest przedsiębiorcą.
Co ważne, mówi o podatkach naprawdę prostym językiem.

Blog MistrzPodatkow.pl jest poświęcony aktualnym i przyszłym przedsiębiorcom. Publikowane treści mają na celu pomóc im w planowaniu biznesowo-podatkowym, aby mogli dynamicznie i bezpiecznie rozwijać swoje firmy.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowe materiały

  • W ramach subskrypcji mojego newslettera otrzymasz kalkulator Polskiego Ładu 2.0.
  • Kalkulator pomoże Ci wyliczyć efektywny podatek dla różnych form prowadzenia działalności gospodarczej (JDG, sp. z o.o., sp.k. czy S.K.A.).
  • Będziesz mógł pobrać trzy pierwsze rozdziały mojej książki ,Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi’.
  • Książkę napisałem z myślą o aktualnych i przyszłych przedsiębiorcach, którzy chcą bezpiecznie optymalizować podatki i zwiększyć zyski.