fbpx
O autorze i blogu

Marek Golec

Autor bloga oraz kanału YouTube Mistrz Podatków

Doradca podatkowy (numer wpisu 13709) z bardzo dużym doświadczeniem biznesowym i inwestycyjnym. Specjalizuje się w opodatkowaniu nieruchomości, kryptowalut, akcji, metali szlachetnych oraz w podatkowych aspektach związanych z samochodami wykorzystywanymi w firmach.
Z łatwością dostosowuje formę działalności do różnorodnych przedsięwzięć, doradzając, kiedy lepiej prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, a kiedy spółkę oraz jaką formę spółki wybrać. Wie, kiedy lepszy okaże się zwykły CIT, a kiedy estoński CIT. Jest również ekspertem w zakresie fundacji rodzinnych.
Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych na uczelni Université Sorbonne Paris Nord we Francji.
Dzięki swoim umiejętnościom językowym udziela konsultacji w języku polskim, angielskim oraz francuskim.
Zanim został doradcą podatkowym, zdobył certyfikaty księgowego oraz specjalisty ds. rachunkowości, wydane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Obecnie dzieli się swoją wiedzą rachunkową z przedsiębiorcami prowadzącymi m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeden z założycieli i partner w Kancelarii WMP, która świadczy usługi księgowe, doradztwa podatkowego, doradztwa w sprawach celnych oraz prowadzi szkolenia i kursy online.
Autor praktycznych publikacji podatkowych, wykładowca na licznych wydarzeniach, prowadzący szkolenia i webinary. Współtwórca szkoleń i kursów online o tematyce biznesowo-podatkowej. Ekspert ds. podatków w Klanie Finansowych Ninja.
Wydał książkę "Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi" (edycje 2022 i 2023), która została bardzo dobrze odebrana przez czytelników. Michał Szafrański, uznany ekspert ds. finansów osobistych, po przeczytaniu roboczej wersji książki, napisał do niej przedmowę. W drugiej połowie 2023 r. Marek skoncentrował się na rozwoju kanału YouTube, rezygnując z wydawania kolejnych edycji.
Oprócz wiedzy podatkowej, inwestuje w nieruchomości i jest aktywnym przedsiębiorcą. Co ważne, potrafi mówić o podatkach w sposób przystępny i zrozumiały.

Blog Mistrz Podatków jest poświęcony aktualnym i przyszłym przedsiębiorcom. Publikowane treści mają na celu pomóc w planowaniu biznesowo-podatkowym, aby mogli skutecznie i bezpiecznie rozwijać swoje firmy.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj
ZA DARMO kalkulator podatkowy

  • W ramach subskrypcji mojego newslettera otrzymasz autorski kalkulator podatkowy.
  • Przeprowadzisz w nim analizę formy opodatkowania dla Twojej firmy.
  • Zobaczysz, która forma działalności jest dla Ciebie najkorzystniejsza podatkowo (np. JDG, sp. z o.o.).
  • Uzyskasz dostęp do nagrania video, które jest praktyczną instrukcją obsługi kalkulatora.