fbpx
AUTOR: Marek Golec

Skala czy liniowy? A może ryczałt?

Pamiętaj o terminach

Każdego roku do 20. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym osiągnąłeś pierwszy przychód możesz zmienić formę opodatkowania. Z powyższego wynika, że w praktyce czas na zmianę formy opodatkowania na dany rok upływa 20. lutego.

Przedstawienie czterech form opodatkowania

Aby Twój wybór był najtrafniejszy, potrzebna jest wiedza na temat każdej formy opodatkowania. Co prawda, podatkowy Polski Ład sprawił, że od 2022 r. przedsiębiorcy nie mają możliwości wyboru karty podatkowej, jednak podatnicy, którzy w 2021 r. rozliczali się według tej formy opodatkowania, będą mogli kontynuować rozliczanie się w ten sposób. Innymi słowy, karta podatkowa jest niedostępna dla osób, które chciałyby ją wybrać po 2021 r.

 

Omówmy wszystkie cztery formy opodatkowania od najprostszej do najbardziej złożonej a później przeanalizujmy je na przykładzie pewnego przedsiębiorcy.

 

Pełna treść jest jednym z rozdziałów mojej książki „Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi”.

 

Więcej informacji na jej temat znajdziesz na stronie: https://podatkiprzedsiebiorcow.pl/

 

Autor wpisu: Marek Golec
Autor bloga MistrzPodatkow.pl oraz książki "Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi". Współwłaściciel kancelarii księgowo-podatkowej działającej pod markami Mistrz Podatków i Wynajmistrz. Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Sorbonne Paris Nord we Francji. Doradca podatkowy, który oprócz posiadania ogromnej wiedzy podatkowej jest przedsiębiorcą. Rozumie biznesy klientów oraz uczestników szkoleń. Co ważne, mówi o podatkach naprawdę prostym językiem.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowe materiały

  • W ramach subskrypcji mojego newslettera otrzymasz kalkulator podatkowy POLSKIEGO ŁADU.
  • Kalkulator pomoże Ci wyliczyć efektywny podatek w ramach różnych form prowadzenia działalności gospodarczej (JDG, sp. z o.o., sp.k. czy S.K.A.).
  • Będziesz mógł również pobrać 3 pierwsze rozdziały mojej książki ,Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi’
  • Książkę napisałem z myślą o aktualnych i przyszłych przedsiębiorcach, którzy chcą legalnie zoptymalizować podatki i zwiększyć zyski.

Sprawdź inne wpisy, które Cię zainteresują:

AUTOR: Marek Golec
Spółki ZUS 0

ZUS przy prowadzeniu spółki z o.o.

Zastanawiasz się, która forma interakcji z własną spółką z o.o. będzie dla Ciebie najkorzystniejsza?   Zapraszam Cię do obejrzenia 10-minutowego nagrania wideo, z którego dowiesz się ile wyniesie Cię...

AUTOR: Marek Golec
Działalność gospodarcza Optymalizacja podatkowa Podatek dochodowy Samochody VAT ZUS 2

Wykup samochodu z leasingu

Planujesz wykup samochodu z leasingu? Jako przedsiębiorca będący osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą sam decydujesz czy wykupisz samochód do majątku prywatnego czy do majątku...

AUTOR: Wojciech Michalski
Działalność gospodarcza Spółki 0

Udostępniasz spółce adres? Nowy rodzaj działalności regulowanej

Sprawdź czy w związku z wprowadzeniem nowego rodzaju działalności regulowanej nie dotyczy Cię obowiązek zgłoszenia do nowego urzędowego rejestru. 30.04.2022 r. upływa termin na zgłoszenie w Rejestrze...

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *