Jak rozliczyć prawidłowo podatki od najmu bez stresu i spędzania długich godzin w Internecie?

Zobacz, jak możesz samodzielnie rozliczyć podatek od najmu Twoich mieszkań, potencjalnie obniżyć je do zera, a potem spać spokojnie, nie bojąc się urzędu skarbowego.

Skoro tu trafiłeś, to najprawdopodobniej jesteś właścicielem jednego lub kilku mieszkań, które komuś wynajmujesz.

KUP KSIĄŻKĘ
CZYTAJ WIĘCEJ

Pozwól, że zadam Ci 4 pytania. Jeśli odpowiesz na każde z nich twierdząco, to możesz zamknąć tę stronę. Umowa stoi?

1

Czy jesteś przekonany, że rozliczenie Twojego najmu jest robione prawidłowo?
Czy masz uporządkowane wszystkie dokumenty związane z najmem i jego rozliczeniem tak, żeby bez problemu przejść kontrolę urzędu skarbowego?

2

Czy lubisz czytać ustawy podatkowe i jesteś na bieżąco ze zmianami przepisów dotyczących najmu?

3

Czy wiesz, co oznacza art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT i wpisujesz go na fakturach? :)

4

TAK / NIE
TAK / NIE
TAK / NIE
TAK / NIE

Jeśli jednak choć raz odpowiedziałeś NIE albo zawahałeś się z odpowiedzią, to koniecznie przeczytaj tę stronę do końca.

Ujmę to nawet dobitniej - nie wynajmuj nikomu mieszkania, zanim nie przeczytasz
tej strony!

Wiem, że ta strona wygląda na długą, ale Twoje mieszkania na wynajem i Twój spokojny sen zasługują na 10 minut Twojego czasu.

Możesz się też zastanawiać, czy to nie jest jakaś kolejna oferta obiecująca gruszki na wierzbie. Nie jestem jednak sprzedawcą odkurzaczy, a na tej stronie znajdziesz tylko istotne i konkretne informacje, dotyczące Twoich pieniędzy, inwestycji w nieruchomości i Twoich podatków.

Pozwól, że opowiem Ci pewną historię.

Marek i Tomek byli braćmi. Otrzymali dobre wykształcenie i każdy z nich zaczął karierę z dobrymi studiami, znajomością języków itp.

Ten starszy zaczął pracować już w trakcie studiów, w firmie doradczej. Ten młodszy wkrótce też dołączył do tej samej branży.

Dalej obydwie historie potoczyły się podobnie.

Każdy z nich miał dobrą pracę, wkrótce też (dobrą ;-)) żonę i dosyć szybko dzieci.

Dobrze zarabiali, a zaoszczędzone pieniądze inwestowali z lepszym, bądź gorszym skutkiem.

Głównie w mieszkania na wynajem (choć, żeby je kupić, musieli wspomagać się kredytami). I tu pojawiła się pierwsza różnica między nimi.

Marek (ten starszy) był dość wyluzowany, z pewną lekkością podchodził do kwestii formalnych.

Kompletnie olał rozliczanie podatków od dochodu z mieszkań na wynajem. Jego podstawowego PIT-a rozliczał mu pracodawca, a jemu nie chciało się w to bawić.

Z kolei Tomek, chyba bardziej bojaźliwy, podszedł do tego inaczej.

Stwierdził, że chce wolność finansową swojej rodziny budować na solidnych podstawach i skrupulatnie rozliczał podatki.

Marek trochę się z tego śmiał, a przede wszystkim powtarzał, że szkoda mu na to czasu, bo i tak nikt się o tym nie dowie.

Niestety, dowiedział się sąsiad.

I jak to w Polsce bywa, nie podobało mu się, że Marek ma ładną żonę (Aniela była szczupłą i wysoką brunetką), dobry szwedzki samochód i do tego jeszcze wynajmuje mieszkania.

Doniósł do urzędu skarbowego, że Marek najprawdopodobniej wynajmuje i nie płaci podatków. W donosie napisał mnóstwo rzeczy nieprawdziwych (a właściwie kompletnych bzdur) np. że Marek nie pracuje legalnie.

Ale co do najmu i jego rozliczania miał, niestety, rację.

W ciągu miesiąca w domu Marka pojawiła się kontrola. Jego żona o mało nie dostała zawału serca i zaczęła krzyczeć, że zaraz ich wszystkich, łącznie z dziećmi, wsadzą do więzienia. Było to bardzo mało prawdopodobne, ale należała do tych kobiet, które na dźwięk słowa „urząd skarbowy” dostają histerii.

Marek do więzienia nie poszedł, ale kontrola skończyła się wykazaniem zaległości podatkowej za ostatnie pięć lat.

Urzędnik oszacował Marka przychody (bo on nie miał żadnych dokumentów) z najmu (na dużo wyższym poziomie niż rzeczywiście osiągnięte), po czym trzeba było wyliczyć zaległości i doliczyć odsetki.

Żona Marka nie mogła z nerwów spać, co odbiło się na ich relacji i dzieciach, które kompletnie nie wiedziały, co to znaczy US i czemu rodzice tak się kłócą. Oczywiście, konsekwencje finansowe były niższe niż spodziewała się tego żona Marka i nikt nie wylądował w więzieniu, ale i tak nie chciała przez 2 kolejne lata jeździć na wakacje inne niż działka rodziców (mówiąc, że muszą oszczędzać na podatki).

Z kolei Tomkowi urodziło się kolejne dziecko. Nadal uczciwie płacił podatki, szczerze współczując bratu.

Niemniej jednak, nie mogli już, przynajmniej w tym okresie, jeździć wspólnie całymi rodzinami na wakacje.

No, właśnie. Czy chciałbyś być na miejscu Tomka czy Marka?

Być może powyższa historia jest trochę przerysowana...

Ale nie wyobrażasz sobie, ile miałem przypadków takich Marków, którzy przychodzili do mnie na etapie, gdy urząd skarbowy już zaczął się nimi interesować. Niektórych udawało się wybronić przy pomocy doradcy podatkowego, innym nie bardzo mogłem pomóc.

Zanim jednak przejdziemy dalej, pozwól, że opowiem Ci kilka słów o sobie i o tym, dlaczego uważam, że pomogę Ci w temacie podatków od wynajmu.

W 2004 roku kupiłem swoje pierwsze mieszkanie na własność, a rok później wyprowadziłem się z niego do kolejnego, kupionego razem z właśnie poślubioną żoną. Te pierwsze tzw. kawalerskie mieszkanie zdecydowałem się wynająć. I w ten sposób zaczęła się moja przygoda z wynajmem oraz jego rozliczaniem.

Moje pierwsze mieszkanie na wynajem. Zwróćcie uwagę na profesjonalne zdjęcia ;)

Zacząłem przeszukiwać Internet, dzwonić do urzędu skarbowego, pytać znajomych, o których wiedziałem, że coś wynajmują, żeby dowiedzieć się, jak prawidłowo rozliczać ten mój wynajem.

Stosunkowo szybko poczułem frustrację (podejrzewam, że Ty czujesz się teraz podobnie), bo znalezione informacje były dla mnie niejasne i niepraktyczne, a do tego niekompletne i często nieaktualne. Nie dawały odpowiedzi na podstawowe pytania takie, jak: Jak mam rozliczyć wynajem i jaki dokument złożyć do urzędu? Jak policzyć podatek? Jaki formularz wypełnić i jak przelać ewentualny podatek do fiskusa?

Od tego czasu przebyłem bardzo długą drogę:

samodzielnie podpisałem dziesiątki umów najmu,

napisałem książkę o jego rozliczaniu,

przeprowadziłem setki konsultacji,

stworzyłem biuro rachunkowe wyspecjalizowane w rozliczaniu najmu i przeprowadziłem dziesiątki szkoleń i wykładów o rozliczaniu podatków od najmu.

Nazywam się Grzegorz Grabowski i jestem najprawdopodobniej najbardziej znanym w Polsce specjalistą od podatków od najmu

Jestem:

Wiele osób uznaje mnie za czołowego w Polsce eksperta od podatków w nieruchomościach.

Swój blog o nazwie Wynajmistrz.pl prowadzę już od 10 lat. W ramach tego bloga pomagam czytelnikom w problemach związanych z podatkami od najmu, rozliczeniami z najemcami i w innych kwestiach, związanych z biznesami opartymi o nieruchomościach. Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Mieszkanicznik, w którym działam od 2012 roku (obecnie jestem w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia). Od 6 lat współzarządzam biurem rachunkowym i prowadzę wykłady i szkolenia z podatków w nieruchomościach.

blogerem,

autorem książek i artykułów o podatkach,

założycielem i współwłaścicielem największego w Polsce biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości.

Pomogłem już kilkuset klientom w rozliczaniu najmu, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego i flipów poprzez konsultacje jeden na jeden, a kilku tysiącom osób poprzez wykłady i szkolenia. Przez mój blog przewija się rocznie około 350 do 400 tysięcy użytkowników.

Liczba użytkowników na blogu Wynajmistrz.pl (2018)

Pracuję głównie z właścicielami mieszkań na wynajem oraz z przedsiębiorcami działającymi w branży nieruchomości, zajmującymi się m.in. najmem, podnajmem, wynajmem krótkoterminowym i handlem mieszkaniami, a także wszystkimi osobami, dążącymi do wolności finansowej dzięki nieruchomościom.

Ale czy tak było zawsze? W swojej karierze zawodowej pracowałem dla korporacji w Polsce oraz za granicą (Oman, Australia), ale teraz jestem, podobnie jak moi klienci, inwestorem w nieruchomości oraz przedsiębiorcą. Wydaje mi się, że klienci bardzo cenią połączenie mojej wiedzy biznesowej z wiedzą o podatkach.

Jestem znany z pisania i mówienia o podatkach w nieruchomościach w prosty, ale interesujący sposób i z praktycznego podejścia do przepisów. Moi odbiorcy w szczególności doceniają nasze niestandardowe prezentacje, dramatycznie różniące się od standardowych wykładów w tej branży (na naszych wykładach słuchacze m.in. rozwiązywali zagadki kryminalne, krzyżówki, prowadzili śledztwo dziennikarskie, łowili ryby, jedli rodzinny obiad i wróżyli z kart Tarota ;-)

Dlaczego wymyślam takie dziwne tematy prezentacji o podatkach? Bo zdaję sobie sprawę, że nikt nie marzy o tym, żeby słuchać wykładu o przepisach podatkowych, w szczególności prowadzonego w standardowy (czyli nudny!) sposób. Dlatego chcę, żeby z tych szkoleń ludzie wyszli nie tylko z praktyczną wiedzą, ale też z uśmiechem, jak z dobrego filmu w kinie. W ten sposób odczarowuję trochę takie rzeczy, jak PIT, VAT, kontrola skarbowa i pokazuję, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Moją misją jest pomaganie właścicielom mieszkań na wynajem i inwestorom w poprawnym i optymalnym rozliczaniu ich aktywności na rynku nieruchomości. Wierzę, że można mówić o podatkach w prosty i zrozumiały sposób, a kwestie księgowe nie muszą być skomplikowane. Stoję na stanowisku, że najczęściej najprostsze rozwiązanie jest najlepsze.

Krótko mówiąc, jestem praktykiem podatków i nieruchomości, który sam inwestuje w mieszkania na wynajem

Nie piszę jednak tego, żeby się chwalić, bo tak naprawdę nie chodzi o mnie, tylko o Ciebie:

o Twój majątek,

o Twoje podatki,

o Twój spokojny sen.

Przejdźmy zatem do Twojej sytuacji.

Najprawdopodobniej wynajmujesz komuś jedno lub kilka (pewnie od 2 do 4) mieszkań i robisz to od co najmniej kilku lat, czyż nie? A być może zajmujesz się wynajmem nawet dłużej niż 5 lat?

Pewnie masz już sporo zebranych papierów, kasę od najemców na koncie (podejrzewam, że najemcy w większości wpłacają Ci czynsz na konto) i rozliczasz ten najem samodzielnie.

Jednak są 4 słowa, które u ludzi takich, jak Ty wywołują gęsią skórkę (najprawdopodobniej). Te słowa to:

KONTROLA Z URZĘDU SKARBOWEGO

Domyślam się, że tak, jak zdecydowana większość moich klientów , masz obawę przed urzędem skarbowym, który „zdybie Cię”, że coś nieprawidłowo policzyłeś.

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni sposób rozliczenia, żeby nie zapłacić za dużo podatków, a jednocześnie nie narazić się na ewentualną kontrolę urzędu skarbowego.

Co więcej, stresują Cię wiecznie zmieniające się regulacje. Jednym z Twoich głównych wyzwań jest niestabilność przepisów i ciągłe zmiany ustaw, ale również, co gorsza, częste i nielogiczne zmiany interpretacji prawa przez skarbówkę. Brakuje Ci już czasu na śledzenie tych zmian.

Zastanawiasz się, co możesz wrzucić w koszty najmu, w jaki sposób policzyć amortyzację i uwzględnić kredyt w rozliczeniu?

Osobnym problemem jest terminowość (a właściwie jej brak) wpłat od najemców. Do tego dochodzą wątpliwości, jak rozliczyć liczniki (czyli media) i dodatkowe opłaty z tymi najemcami.

A co z odwiecznym pytaniem, kiedy trzeba założyć działalność gospodarczą?

„Czy przyczepi się do mnie urząd skarbowy za to, że wynajmuję sporo nieruchomości bez prowadzenia działalności?”

„Czy 2-3 mieszkania to jeszcze ryczałt, czy już działalność?”

– to pytania, który być może pojawiają się w Twojej głowie. Zgodzisz się ze mną, że…

…można od tego zwariować!

Zaglądasz z obawą do skrzynki pocztowej, obawiając się listu z napisem „Urząd Skarbowy”. Wiesz, że telefon od najemcy nigdy nie oznacza nic dobrego (przecież żaden najemca nie dzwoni tylko po to, żeby powiedzieć, że mu się dobrze mieszka). Najczęściej dzwoni, żeby oznajmić, że chce się wyprowadzić i żąda zwrotu kaucji (którą Ty najprawdopodobniej będziesz chciał zatrzymać), a potem grozi donosem do skarbówki.

Twoja żona albo mąż denerwuje się, że z tym wynajmem to są tylko same problemy i że siedzisz wieczorami nad rozliczeniem wpłat i kaucji od najemców.

A teraz wyobraź sobie, że:

masz porządek w papierach,

podatki prawidłowo policzone,

i zapłacone na czas.

Co więcej, być może Twoje podatki będą zerowe!

Tak! Dobrze przeczytałeś :)

Bo, czy wiedziałeś o tym, że rozliczanie podatków od najmu nie zawsze oznacza konieczność ich płacenia?

Kamień spada Ci z serca. Czujesz ulgę, że masz poukładane podatki.
Komfort psychiczny, który odczuwasz, nie ma swojej ceny. Z pewnością siebie rozmawiasz z urzędem skarbowym i z najemcami, nie obawiając się już donosu, czy domiaru ze skarbówki.
Nie ulegasz presji najemcy pod wpływem grożenia urzędem skarbowym.

Na początku miesiąca sprawdzasz tylko przelewy od najemców i raz w miesiącu siadasz na 15 minut, żeby rozliczyć podatki. Z satysfakcją NIE ROBISZ przelewu do urzędu skarbowego, bo zaliczka na podatek wychodzi Ci LEGALNIE zero :)

Pozwól, że wyjaśnię Ci, jak moja książka pozwoli Ci przejść od wynajmującego, działającego być może w szarej strefie, obawiającego się kontroli urzędu skarbowego, do rentiera na medal, który ma swoje podatki prawidłowo poukładane i zoptymalizowane.

Zobaczysz, że to będzie najprawdopodobniej ostatnia książka, czy też publikacja o podatkach od najmu, której będziesz potrzebować.

„Ok, Grzegorz, wiem, że warto.
Chcę zainwestować w Twoją książkę”

Tych informacji nie znajdziesz na innych stronach.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz tej książki, skoro wszystko można znaleźć za darmo w Internecie. Mimo tego, że pozornie na temat podatków od najmu znajdziesz w Internecie mnóstwo informacji, to najczęściej:

nie są uporządkowane ani kompletne,

nie są pisane przez osoby, mające praktykę w rozliczaniu najmu,

nie są one pisane przez ekspertów, ale przez wynajętych autorów piszących o wszystkim,

a przede wszystkim, nie są aktualne (bo przepisy zmieniają się, niestety, bardzo szybko).

Niebagatelne znaczenie ma również to, że znalezienie tych wszystkich informacji w Internecie zajmuje mnóstwo czasu (nie mówiąc już o tym, że każdą znalezioną informację trzeba zweryfikować pod kątem prawdziwości, adekwatności do Twojego przypadku i aktualności).

W mojej książce znajdziesz pigułkę praktycznej wiedzy o rozliczaniu podatków od najmu, z informacjami, które są:

uporządkowane i kompletne,

zweryfikowane w teorii i praktyce,

napisane przez praktyka rozliczania najmu,

podane w przystępny sposób i na przykładach (!),

aktualne.

łatwe do zastosowania w praktyce (bo oparte o praktykę),

Książka będzie idealną inwestycją dla wszystkich osób, które:

lubią mieć porządek w papierach,

wiedzą, że można legalnie płacić niższe podatki,

lubią mieć wszystko zrobione zgodnie z przepisami,

nie lubią tracić czasu na szukanie i weryfikację informacji podatkowych w Internecie,

jakoś rozliczają swój najem, ale chcą to robić lepiej,

wynajmują lub planują wynajmować jedno lub kilka np. 2 do 5 mieszkań,

obawiają się, czy ich rozliczenie jest robione dobrze,

ewentualnie mają księgowego, który robi to za nich, ale nie mają pewności, że ten księgowy robi to dobrze i optymalnie (pamiętaj, oddelegowanie rozliczenia do księgowego nie zwalnia Cię z odpowiedzialności i konieczności zrozumienia tego rozliczenia. Nie musisz być ekspertem od podatków, ale musisz mieć przynajmniej pojęcie o podstawach)!

Natomiast, jeśli:

masz całkowitą pewność, że prawidłowo rozliczasz najem,

nie przejmujesz się tym, czy Twoje podatki są prawidłowo rozliczone,

nie chcesz w ogóle rozliczać podatków od najmu albo po prostu chcesz płacić wysokie podatki,

wiesz, że Twój najem nie może być rozliczany lepiej,

masz porządek w papierach i nie boisz się kontroli urzędu skarbowego…

…to nie kupuj tej książki (aczkolwiek możesz się grubo pomylić)!

Dzięki tej książce otrzymasz odpowiedzi na kluczowe pytania, dotyczące rozliczeń z Twoimi najemcami i rozliczeń podatku od najmu:

Jak łączyć najem z działalnością gospodarczą?

Kiedy rozliczać najem w ramach działalności gospodarczej?

Jak wybrać optymalną formę rozliczenia podatku od najmu?

Kiedy i w jaki sposób trzeba wysłać do urzędu skarbowego wybór formy opodatkowania najmu?

Jak możesz rozliczyć podatek od najmu, gdy mieszkanie ma dwóch właścicieli (np. małżeństwo)?

Jak się rozliczać, gdy przybywa mi kolejne mieszkanie na wynajem?

Pytania dotyczące sposobu rozliczenia Twojego najmu:

Jak obniżyć wysokość podatku płaconego ryczałtem poprzez przerzucenie w umowie kosztów na Twojego najemcę (i jakie to rodzi ryzyko)?

Czy musisz gdziekolwiek zgłaszać Twoje umowy najmu (do pracodawcy albo urzędu skarbowego)?

Pytania dotyczące umowy najmu:

Czy media będą zawsze moim przychodem?

Jak rozliczać media (czyli tzw. liczniki) z najemcami?

Która kwota będzie moim przychodem przy rozliczeniu ryczałtem?

Czy, jeśli wynajmuję firmie, to muszę doliczyć VAT?

Czy i kiedy w ogóle muszę doliczyć VAT?

Pytanie dotyczące przychodów z najmu:

Co z kosztami Twojego mieszkania w trakcie pustostanów?

Co zrobić z ubezpieczeniem mieszkania (czy możesz wrzucić to w koszty)?

Kiedy i jakie koszty możesz odliczać od dochodu z najmu?

Czy i kiedy możesz odliczyć VAT od kosztu remontu i materiałów, kupionych w markecie budowlanym?

Czy możesz odliczyć koszty dojazdów do mieszkań np. bilety na samolot, pociąg albo benzynę do samochodu?

Jak możesz rozliczać stratę na wynajmie?

Pytania dotyczące kosztów, które możesz rozliczyć i które zmniejszą Twój podatek:

Jak ustalić wartość początkową?

Kiedy i jak możesz skorzystać z odpisów amortyzacyjnych?

Co to jest amortyzacja i po co się ją rozlicza?

Czy możesz do wartości początkowej zastosować operat (wycenę rzeczoznawcy), jeśli mieszkanie kupiłeś np. 10 lat temu za 250 tys. zł, a teraz jest ono warte dwa razy więcej?

Czy i w jaki sposób wydzielić z wartości początkowej wartość gruntu (w szczególności, gdy w akcie notarialnym masz jedną kwotę za mieszkanie, bez wskazania wartości udziału w gruncie pod budynkiem)?

Jaką stawkę amortyzacji możesz zastosować?

Pytania dotyczące amortyzacji:

Czy możesz zastosować indywidualne stawki (do 10%) dla używanego mieszkania, które kupiłeś od developera i sam w nim mieszkałeś przez 8 lat?

W jaki sposób (według jakiego kursu) rozliczać kredyty oparte o waluty obce?

Czy rata kredytu refinansującego zakup i remont będzie kosztem w najmie?

Czy rata kredytu wziętego na zakup wynajmowanego mieszkania będzie kosztem? (podpowiedź: tylko odsetki!)

Kiedy i w jaki sposób możesz wliczać w koszty odsetki od kredytu złotówkowego?

Jak obliczyć odsetki dla kredytu o równych ratach (gdy bank nie podaje wartości odsetek)?

Pytania dotyczące kredytów:

Czy oddanie kaucji najemcy jest kosztem?

Czy pobranie kaucji od najemcy jest przychodem?

Czy i jaki wpływ na podatek od najmu ma kaucja?

A co jeśli zatrzymasz część kaucji na rzecz zniszczeń zrobionych przez najemcę?

Pytania dotyczące kaucji:

Co, jeśli najemca zażąda od Ciebie faktury za wynajem?

Wystawiać faktury czy rachunki?

Czy musisz wystawiać jakiś dokument najemcom?

Czy musisz mu ją wystawić?

Pytania dotyczące faktur i rachunków dla najemców:

Dlaczego warto wystawiać faktury?

Nie prowadzisz działalności gospodarczej – czy musisz lub możesz wystawić fakturę dla najemcy?

Nie masz firmy, wynajmujesz tylko jedno mieszkanie – czy kasa fiskalna w ogóle Cię dotyczy? (podpowiedź: tak!)

Wystawiać faktury czy rachunki?

Czy musisz mieć kasę fiskalną?

W jaki sposób możesz uniknąć kasy fiskalnej?

Pytania dotyczące kasy fiskalnej:

Co jeśli wziąłeś od najemcy tylko kaucję w formie gotówki?

Wiesz, że trzeba brać od najemców pieniądze poprzez przelewy, ale co, jeśli wziąłeś gotówkę?

Czy możesz zadzwonić do urzędu skarbowego i zapytać o Twoje rozliczenie?

Twój najemca przestał płacić – jak to wpływa na rozliczenie podatku?

Co to jest interpretacja podatkowa i dlaczego warto ją uzyskać?

I inne pytania:

Jak tylko dokonasz zamówienia książki, otrzymasz praktycznie wszystkie dokumenty, potrzebne do prawidłowego rozliczenia Twojego najmu (i nie tylko):

Kalkulacje pomagające wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania – dwa przykłady

Przykład oświadczenia dot. wyboru ryczałtowego trybu opodatkowania najmu

Wzór oświadczenia dot. wyboru ryczałtowego trybu opodatkowania najmu

Wzór oświadczenia dot. wyboru kwartalnego trybu rozliczania ryczałtu

Wzór oświadczenia o rezygnacji z kwartalnego trybu rozliczania ryczałtu

Przykład oświadczenia dot. wyboru opodatkowania przychodu/dochodu z najmu przez jednego z małżonków

Wzór oświadczenia dot. wyboru opodatkowania przychodu/dochodu z najmu przez jednego z małżonków

Wzór umowy najmu, konsultowany przez radcę prawnego, Piotra Dobrowolskiego, z kancelarii „Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Dobrowolski”

Przykładowa faktura za wynajem

Wzór faktury za wynajem

Wzór oraz przykładowa ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych

Wzór oraz przykładowa uproszczona ewidencja przychodów i kosztów przy rozliczaniu wg skali podatkowej

Wzór oraz przykładowa ewidencja przychodów w ryczałcie

Wzór wykazu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych

Być może uznasz to za szalone, ale w trakcie promocji, która trwa do północy 12 grudnia 2019 dokładam do poradnika bonusy, których wartość wielokrotnie przekracza cenę poradnika. Zaraz po zakupie poradnika, oprócz samej książki papierowej (wysyłka nastąpi w najbliższy dzień roboczy) oraz ebooka i dokumentów do rozliczenia najmu otrzymasz także:

Nagranie (1h15min) ze szkolenia online (webinaru) na temat RODO w wynajmie. Podczas tego szkolenia wytłumaczyłem, w jaki sposób można bezproblemowo wdrożyć RODO w firmie zajmującej się wynajmem/podnajmem nieruchomości. Do wdrożenia będziesz potrzebować wzorów i przykładów wypełnienia dokumentacji RODO, dostępnej na moim blogu. Te dokumenty również otrzymasz po złożeniu zamówienia (o ile nie masz ich z innych źródeł).

Nagranie (1h31min) ze szkolenia online (webinaru) z 11 grudnia 2019 na temat podatków od wynajmu. Podczas tego szkolenia tłumaczę na przykładach m.in. w jaki sposób wybrać formę opodatkowania, jak określić przychody, co można rozliczyć jako koszt w najmie, kiedy musimy rozliczać VAT, jak uniknąć kasy fiskalnej, czy i jak wystawiać faktury najemcom, a także odpowiadam na wiele pytań uczestników.

Uwaga! Na koniec dorzucam jeszcze (ale podkreślam, tylko do północy 12 grudnia 2019!) bonus, który zapewne przyprawi Cię o ból głowy:

Pakiet nagrań (łącznie 5h31m) ze szkolenia „Opodatkowanie Nieruchomości (wrzesień 2019)”, czyli wszystko o podatkach w nieruchomościach, które odbyło się 28 września w Warszawie, o wartości 397 zł!

Podczas tego jednodniowego szkolenia czterech specjalistów omówiło rozliczanie

Najmu

Podnajmu

Wynajmu krótkoterminowego (usług zakwaterowania)

Flipów (handlu mieszkaniami)

Szczerze mówiąc, o wielu niuansach rozliczania ww. biznesów nieruchomościowych nie usłyszysz nigdzie indziej, a w szczególności nie znam szkolenia, które prowadził by taki skład specjalistów:

doświadczony inwestor (wolny finansowo),

księgowy oraz

dwóch doradców podatkowych specjalizujących się w nieruchomościach.

Bilety na to szkolenie kosztowały od 397 zł do 1097 zł, a wartość nagrań to minimum 397 zł (za tyle sprzedawaliśmy nagrania z zeszłorocznej edycji)

Pakiet składa się z następujących wykładów:

Ryszard Jaszczyński: Prawo gumiaków (45min) – podczas tego inspirującego wykładu Ryszard opowiedział o podatkach z punktu widzenia inwestora, który osiągnął już wolność finansową. Mówił o tym, dlaczego rozsądne rozliczanie podatków jest tak istotne dla inwestorów, jaki jest najgorszy podatek (o którym nikt nie mówi), a także co to jest "prawo gumiaków".

Grzegorz Grabowski: Rozliczanie najmu (1h10min) – podczas tej prezentacji Grzegorz omówił wszystkie kluczowe kwestie związane z rozliczaniem należących do nas mieszkań: jak wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania, co to jest amortyzacja i jak przy jej pomocy obniżyć podatek do zera, kiedy najem jest zwolniony z VAT, jak uniknąć kasy fiskalnej i jak rozliczać opłaty i media.

Grzegorz Grabowski: Rozliczanie podnajmu (1h10min) – podczas kolejnego wykładu Grzegorz opowiedział o formach opodatkowania podnajmu (jak wybrać tą właściwą), jak rozliczać wydatki w podnajmie, co to jest inwestycja w obcym środku trwałym, czy i w jaki sposób rozliczać VAT.

Patryk Smęda: Zarząd sukcesyjny (30 min) – podczas tego krótkiego wykładu Patryk wytłumaczył, co to jest zarząd sukcesyjny i dlaczego każdy przedsiębiorca powinien go ustanowić, a także w jaki sposób to zrobić.

Marek Golec: Rozliczanie wynajmu krótkoterminowego (1h10min) – podczas tej prezentacji Marek omówił wybór optymalnej formy rozliczania takiego biznesu, wskazał, kiedy warto, a kiedy trzeba rozliczać VAT, jak współpracować (od strony podatkowej) z właścicielami mieszkań, jak rozliczać rezerwacje, kiedy musimy mieć kasę fiskalną, a także dlaczego w wynajmie krótkoterminowym stajemy się importerami usług (i jak taki import rozliczać).

Grzegorz Grabowski i Marek Golec: Rozliczanie handlu mieszkaniami (czyli flipów) (1h10min) – podczas tego wspólnego wykładu Grzegorz i Marek wytłumaczyli, dlaczego flipy są działalnością gospodarczą i jak ją rozliczać (przez dg, spółkę z o.o., czy inną spółkę), kiedy sprzedaż mieszkania podlega pod VAT i o co chodzi z tym mitycznym 30%, dlaczego flipy często powodują konieczność posiadania kasy fiskalnej i jak rozliczać tzw. cesje mieszkań developerskich (to jedno z niewielu szkoleń, gdzie ten temat został wyjaśniony).

Inwestujesz w książkę 69 zł, a otrzymujesz bonusy warte ponad 12 razy więcej. Uwaga, na złożenie zamówienia, które gwarantuje Ci powyższe bonusy (nagrania z dwóch webinarów oraz nagrania ze szkolenia o podatkach w nieruchomościach), masz już tylko:

„Ok, Grzegorz, poproszę książkę oraz bonusy”

„Ok, Grzegorz, poproszę książkę
oraz bonusy”

Nie musisz mi wierzyć, że z tej oferty po prostu nie można nie skorzystać, ale liczby oraz moi klienci mówią sami za siebie. Z wiedzy z mojego poradnika skorzystało już

osób z Polski i innych krajów

Co więcej, wiele osób kupiło więcej niż jedno wydanie, a niektórzy kupują co roku każdą edycję!

Dostaję mnóstwo maili od zadowolonych czytelników, a wielu z nich korzysta także z innych moich produktów np. szkoleń, usług księgowych czy nagrań video.

Nie proszę czytelników o opinie, a mimo to je dostaję – w praktyce wszystkie są pozytywne.

11230

Oto co myślą o mojej książce inni (wszystkie te opinie otrzymałem bez proszenia o nie!):

(uwaga, poniżej wstawiłem tylko niektóre opinie, bo otrzymałem ich duuużo więcej)

„Podstawowa lektura dla wszystkich dążących do optymalizacji podatkowej najmu. Kawa na ławę, wyłożone wszystkie zasady wraz z przykładowymi wyliczeniami, co kiedy i komu się opłaca, a komu nie.”

Michał Szafrański - Autor bloga "Jak oszczędzać pieniądze

Michał polecał też moją książkę na Facebooku:

oraz na swoim blogu (na którym zresztą miałem przyjemność wystąpić):

„Jakiś czas temu kupiłem Pańską książkę. Nie powiem, że ją przeczytałem, bo bym skłamał, powiem szczerze, że ją przestudiowałem i przeanalizowałem na różne sposoby. Wspaniała książka, świetnie napisana, konkretna, w sposób prosty, a zarazem profesjonalny i zrozumiały przeprowadza czytelnika (laika) przez gąszcz skomplikowanych przepisów prawnych, jak i podatkowych. Gratulacje i wielkie podziękowania. Już nie mogę doczekać się najnowszej wersji.”

Krystian Kulka

„Przeczytałam Pana książkę. Chciałam powiedzieć, że jest to zbiór danych, który uporządkował moją wiedzę, utwierdził w przypuszczeniach i uzupełnił wiele braków :) Czyta się ją dość lekko i szybko. Wielokrotnie czytając tekst stawiałam sobie pytanie, na które od razu w kolejnym akapicie dawał Pan odpowiedź (jakby czytał Pan w myślach). Dzięki temu czytanie było przyjemne, bo nie zostawiało niedosytu.


Dziękuję za jej napisanie, dzięki niej posiadłam część wiedzy z zakresu najmu na pewno znacznie szybciej, niż miałabym wyszukiwać to sama. Zapewne wiele się jeszcze nauczę podczas swojej drogi z wynajmem.”

Beata Jeromin

„Książka super! Bardzo przyjemnie się ją czytało. Fajnie że osoby posiadające tak rozległą wiedzę znajdują czas na dzielenie się nią z innymi. Jeszcze raz dziękuję.”

Paweł Pawłowski

„W mojej ocenie jedyna pozycja na rynku traktująca w sposób kompleksowy zagadnienie opodatkowania najmu. Niezbędna dla każdego wynajmującego. Szczerze polecam!”

Damian Snopek

„Jestem po lekturze Pana Poradnika - dzięki Pana pracy posiadam w pigułce cały zestaw przepisów i interpretacji wspierających mnie w codziennym zmaganiu się w rozliczaniu podatku od najmu. Jestem również przygotowana merytorycznie do obrony swojego stanowiska podczas ewentualnej kontroli ze strony urzędu skarbowego.”

Joanna

„Cześć Wynajmistrzu! :) Jestem szczęśliwym posiadaczem Twojego Poradnika w 100% praktycznego, który połknąłem niczym młody pelikan węgorza. Dziękuję za tę lekturę!”

Maciej Kalisz

„Po przeczytaniu Pana poradnika „Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami” stwierdzam, iż jest to pierwsza pozycja made in Poland, która jest czytelna dla laika oraz wzbogacona konkretnymi i życiowymi przykładami. Gratulacje.”

Mariusz Michniewicz

„Poradnik jest w 100% przydatny, nareszcie dotarłam do informacji, których nigdzie nie mogłam znaleźć. Tekst zrozumiały dla każdego, a zwłaszcza dla osób, które najmem zajmują się od niedawna.”

Stanisława Sroka

„Wielkie słowa uznania i podziękowania za Twoją książkę. Kupiłam ją przypadkiem na zjeździe Mieszkanicznika i jest bardzo, bardzo pomocna! Wracam do niej na okrągło i szukam czego mi potrzeba. Naprawdę masz dar łatwego przekazywania trudnych informacji!”

Mariola Kędzierska

„Panie Grzegorzu, książkę przeczytałem. Ze zrozumieniem, więcej niż jeden raz. Niektóre fragmenty nawet wielokrotnie. Bardzo fajnie napisane, zrozumiale. Gratuluję publikacji.”

Marcin Lipiec

„Poradnik rewelacja, poleciłem go już kilku moim znajomym. Bardzo dziękuję, dobra robota. Teraz pluję sobie w brodę, że nie zainteresowałem się tematem wcześniej i „straciłem” na podatku (nie optymalizowałem go).”

Robert Hałuszczak

Rozumiem, że nadal możesz być sceptyczny - dlatego daję Ci gwarancję satysfakcji

Jeśli książka nie spełni Twoich oczekiwań albo jeśli rozmyślisz się z jakichkolwiek innych powodów, w trakcie 60 dni od zakupu możesz otrzymać zwrot wydanych pieniędzy:

Nie ponosisz żadnego ryzyka. Co więcej, jestem tak pewny Twojej satysfakcji, że obiecuję Ci zwrot pełnej kwoty za produkt oraz za przesyłkę, bez żadnych pytań, warunków czy ukrytych kosztów!

Zanim podam Ci wysokość Twojej inwestycji, pozwól, że podsumuję to, co otrzymasz po złożeniu zamówienia:

Papierową wersję poradnika „Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami”, który:

krok po kroku przeprowadzi Cię przez rozliczenie Twojego najmu,

na przykładach wyjaśni Ci, jak zoptymalizować Twoje podatki od najmu, być może nawet do zera,

jest oparty o praktyczne doświadczenie i setki rozmów z właścicielami mieszkań na wynajem,

opisuje aktualne przepisy,

mówi o podatkach prostym językiem, zrozumiałym dla każdego,

spowoduje, że zbudujesz swoją wolność finansową na solidnych podstawach i będziesz spał spokojnie, nie obawiając się urzędu skarbowego!

Wersję elektroniczną poradnika (ebook w postaci pliku PDF)

Praktyczne dokumenty do rozliczenia najmu, wraz ze wzorem umowy najmu, o wartości co najmniej 97 zł

Bonus 1 (dostępny tylko do północy 12.12.2019): Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat wdrożenia RODO w firmie zajmującej się wynajmem/podnajmem (z kompletem dokumentów niezbędnych do wdrożenia RODO) o wartości 149 zł

Bonus 2 (dostępny tylko do północy 12.12.2019): Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat rozliczania podatków od wynajmu, o wartości 149 zł

Bonus Extra (dostępny tylko do północy 12.12.2019): Nagrania ze szkolenia o podatkach w nieruchomościach, opisujące rozliczanie najmu, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz flipów, o wartości 397 zł

Jak widzisz, powyższy zestaw spokojnie mógłbym wycenić na 871 zł. Twoja inwestycja będzie jednak wielokrotnie niższa!

Ile kosztuje godzina Twojej pracy (możesz to policzyć, dzieląc wysokość swoich miesięcznych zarobków przez 160)?

A teraz policz, ile pieniędzy stracisz, jeśli spędzisz 3 godziny na szukaniu informacji o podatkach od najmu w Internecie.

Albo inaczej: załóżmy, że wynajmujesz swoje mieszkanie za 2000 zł miesięcznie i rozliczasz się ryczałtem. Płacisz więc 170 zł podatku miesięcznie. A co jeśli dzięki mojego poradnikowi zmienisz formę opodatkowania i obniżysz podatek do zera? Ile zaoszczędzisz rocznie? (podpowiedź: 12 x 170 zł = 2040 zł).

Czy da się wycenić Twój spokój ducha?

Czy da się wycenić Twój spokojny sen?

Ile kosztuje godzina konsultacji u doradcy podatkowego? My w naszej firmie bierzemy w tym momencie 615 zł brutto za konsultację (wiem, nie jesteśmy najtańsi).

Ile wyniosą odsetki od ewentualnej zaległości podatkowej wynikającej z nieprawidłowego rozliczenia, naliczone za pełne 5 lat (bo urząd skarbowy może zgłosić się za 5 lat i naliczyć mandat oraz odsetki za to, co robisz teraz)?

Ile zapłacisz doradcy podatkowemu lub księgowemu, który będzie poprawiał Twoje rozliczenie za 2019 rok, gdy urząd skarbowy skontroluje je w 2024 roku?

Wiem, że skoro czytasz tę stronę, to poważnie traktujesz swoje wynajmowane mieszkania i podatki. Zdajesz sobie więc sprawę, że prawidłowe rozliczenie najmu wymaga inwestycji.

Twoja inwestycja w mój poradnik będzie jednak śmiesznie niska w porównaniu do pieniędzy, a przede wszystkim czasu i nerwów, które zaoszczędzisz, gdy prawidłowo rozliczysz podatki od najmu dzięki mojej książce.

Którą opcję więc wybierasz?

Poradnik 2020

Książka papierowa

59 zł

79 zł

Książka papierowa oraz ebook

Poradnik 2020

315 zł

5 x książka papierowa oraz ebook

Poradnik 2020

249 zł

Twój poradnik edycja 2020 w wersji papierowej

Dokumenty do rozliczania najmu (20 plików)

Twój poradnik edycja 2020 w wersji elektronicznej (ebook)

Twój poradnik edycja 2020 w wersji papierowej

Dokumenty do rozliczania najmu (20 plików)

Natychmiastowa dostawa ebooka (plik PDF dostępny zaraz po opłaceniu zamówienia)

Natychmiastowa dostawa ebooka (plik PDF dostępny zaraz po opłaceniu zamówienia)

Dokumenty do rozliczania najmu (20 plików)

Twój poradnik edycja 2020 w wersji elektronicznej (ebook)

5 egzemplarzy poradnika edycja 2020 w wersji papierowej (możesz przeznaczyć je dla swoich pracowników, znajomych lub klientów)

-> Kupuję poradnik 2020
(książkę papierową) za 59 zł
-> Kupuję poradnik 2020
(książkę papierową i ebook) za 79 zł
-> Kupuję 5 egzemplarzy poradnika 2020
(książkę papierową i ebook) za 249 zł

W następnym kroku po kliknięciu jednej z opcji powyżej będziesz mógł podać swój adres do wysyłki, ew. dane do faktury i opłacić zamówienie.

-> Kupuję 5 egzemplarzy poradnika 2020
(książkę papierową i ebook) wraz z sesją
konsultacyjną 3h i bonusami za 970 zł

Twój poradnik edycja 2020 w wersji papierowej oraz elektronicznej (standardowa cena: 79 zł)

Dokumenty do rozliczania najmu (20 plików) o wartości co najmniej 97 zł

-> Kupuję poradnik 2020
(książkę papierową) za 69 zł

Książka papierowa oraz ebook

79 zł

2200 zł

5 x książka papierowa oraz ebook
3h konsultacji w celu analizy Twojej sytuacji i ustalenia strategii podatkowej

Twój poradnik edycja 2020 w wersji papierowej (5 sztuk) oraz elektronicznej (standardowa cena: 79 zł) - możesz przeznaczyć je dla swoich pracowników, znajomych lub klientów

Poradnik 2020

Poradnik 2020 x

+ 3h konsultacji

69 zł

970 zł

Dostępne pakiety: 3 szt.

Natychmiastowa dostawa ebooka (plik PDF dostępny zaraz po opłaceniu zamówienia)

Bonus 1: Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat wdrożenia RODO w firmie zajmującej się wynajmem/podnajmem, o wartości 149 zł

Bonus 2: Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat rozliczania podatków od wynajmu, o wartości 149 zł

Bonus Extra: Nagrania ze szkolenia o podatkach w nieruchomościach, opisujące rozliczanie najmu, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz flipów, o wartości 397 zł

Dokumenty do rozliczania najmu (20 plików) o wartości co najmniej 97 zł

Natychmiastowa dostawa ebooka (plik PDF dostępny zaraz po opłaceniu zamówienia)

3h sesji konsultacyjnej, podczas której przeanalizujemy Twoją sytuację i ustalimy Twoją strategię podatkową na kolejne lata. Postaramy się również odpowiedzieć na wszystkie pytania podatkowe, które będziesz mieć w ramach sesji.

Bonus Extra: Nagrania ze szkolenia o podatkach w nieruchomościach, opisujące rozliczanie najmu, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz flipów, o wartości 397 zł

Bonus 2: Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat rozliczania podatków od wynajmu, o wartości 149 zł

Bonus 1: Nagranie szkolenie online (webinaru) na temat wdrożenia RODO w firmie zajmującej się wynajmem/podnajmem, o wartości 149 zł

W następnym kroku po kliknięciu jednej z opcji powyżej będziesz mógł podać swój adres do wysyłki, ew. dane do faktury i opłacić zamówienie.

Uwaga, na złożenie zamówienia, które gwarantuje Ci wszystkie bonusy, masz już tylko:

Trochę informacji małym drukiem Przeczytaj więc je uważnie!

  • Powyższe kwoty nie obejmują kosztów przesyłki. Sposób przesyłki wybierzesz w następnym kroku. Oferujemy przesyłkę kurierem za 9,90 zł.
  • Ebook otrzymasz do 15 minut po transakcji poprzez link w mailu, książki papierowe także wysyłamy najpóźniej następnego dnia roboczego.
  • Poradnik koncentruje się na dwóch formach rozliczania podatku od najmu: według skali podatkowej (czyli na zasadach ogólnych) oraz poprzez ryczałt ewidencjonowany. Dla osób, które rozliczają najem poprzez zarejestrowaną działalność gospodarczą, wartościowe będzie około 50% zawartości poradnika.
  • Niestety, nie jest możliwe zamówienie wysyłki za granicę.
  • Płatności obsługuje Tpay.com.
Logo tpay.com
Logo tpay.com

Czy muszę Cię jeszcze przekonywać, żebyś skorzystał z tej oferty w tym momencie? W dużym skrócie:

zyskasz wiedzę, jak prawidłowo i optymalnie rozliczyć Twoje podatki od najmu,

zbudujesz swoją wolność finansową na solidnych podstawach,

zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz nerwy,

zyskasz spokój ducha i spokojny sen,

ani Twój najemca, ani sąsiad nie będą Cię szantażowali donosem do skarbówki,
a żaden urząd nie zapuka do Ciebie o 6 nad ranem

ewentualna rozmowa z urzędem skarbowym będzie dla Ciebie przyjemnością,

otrzymasz bonusy, które dadzą Ci wiedzę nie tylko na temat rozliczania najmu,
ale także podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz flipów!

„Grzegorz, nie mogę kupić teraz do 12 grudnia. Wiesz, idą Święta, muszę kupić prezenty…”

Ok, możesz kupić później np. w styczniu, ale wtedy:

nie otrzymasz szalonych bonusów (to jedyna taka promocja, która robię w roku),

nie zaoszczędzisz pieniędzy (bo po zakończeniu promocji cena poradnika wzrośnie, a bonusy znikną),

urząd skarbowy nie będzie na Ciebie czekać,

przekroczonego terminu nie da się cofnąć,

im szybciej zaczniesz się prawidłowo rozliczać, tym będzie łatwiej, bo będziesz miał mniej poprawiania,

liczba dostępnych w promocji egzemplarzy może się wyczerpać (zamówiliśmy w drukarni ograniczoną liczbę egzemplarzy i nie damy rady dodrukować na szybko).

Obdarowujesz innych prezentami, ale czy przypadkiem Tobie też się coś nie należy? Podaruj sobie najlepszy na świecie prezent: ŚWIĘTY SPOKÓJ

A jeśli nie skorzystasz w ogóle, bo uznasz, że nie potrzebujesz poradnika?

najprawdopodobniej stracisz dużo czasu na szukanie informacji w Internecie,

nadal nie będziesz pewny, czy prawidłowo i optymalnie rozliczasz swój najem,

najprawdopodobniej zapłacisz wyższy podatek od najmu,

będziesz się stresować każdym telefonem i listem od urzędu skarbowego,

Twój najemca będzie miał na Ciebie haka, a sąsiad będzie mógł Ci zrobić na złość poprzez donos do urzędu skarbowego,

denerwować będziesz się nie tylko Ty, ale także Twoja rodzina.

„Ok, Grzegorz, wiem, że warto.
Chcę zainwestować w Twoją książkę”

Rozumiem, że ciągle możesz mieć jeszcze pytania. Pozwól, że na nie odpowiem:

W jakiej formie dostarczany jest poradnik?

Poradnik jest dostępny w wersji papierowej (184 strony, format B5) oraz elektronicznej. Poradnik w wersji elektronicznej (ebook) dostarczany jest jako plik w formacie PDF. Do jego otwarcia/czytania potrzebujesz dowolnego programu do otwierania plików PDF.

W jaki sposób i kiedy otrzymam zamówione produkty?

Poradnik w wersji papierowej otrzymasz za pośrednictwem kuriera.


Poradnik w wersji elektronicznej (ebooka) będziesz mógł przeczytać zaraz po dokonaniu transakcji poprzez sklep.wynajmistrz.pl. Otrzymasz mail, w którym znajdziesz linki do zamówionych produktów. Będziesz mógł je ściągnąć i zapisać na własnym komputerze.


Jeśli nie otrzymasz maila z linkami do zamówionych produktów w ciągu kilku minut po zakończeniu transakcji (dokonaniu prawidłowej płatności), sprawdź, czy przypadkiem nie trafił on do folderu spam. W przypadku, gdy go tam nie znajdziesz, napisz na adres: sklep@wynajmistrz.pl. Na pewno coś poradzimy.

W jaki sposób otrzymam bonusy, czyli nagrania ze szkoleń?

Zaraz po zakupie otrzymasz osobny mail z dostępem do platformy online kursy.wynajmistrz.pl (login i hasło), gdzie są umieszczone wszystkie nagrania. Nie ma ograniczeń czasowych na ich oglądanie.


Jeśli masz już konto na ww. platformie, zaloguj się na nią w celu uzyskania dostępu do nagrań bonusowych. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła do tej platformy, użyj linku do jego odzyskiwania.

Czy mogę zamówić poradnik z przesyłką za granicę?

Niestety, oferujemy dostawę wyłącznie na terenie Polski. Jeśli mieszkasz za granicą, zamów poradnik na adres rodziny lub znajomego w Polsce i poproś tę osobę o przekazanie Ci książki.

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Proces płatności obsługiwany jest przez bezpieczną stronę Tpay.com (dawniej Transferuj.pl). Ta platforma oferuje wszystkie najbardziej popularne i bezpieczne formy płatności – przelewy internetowe i karty kredytowe.


Uwaga: jeśli chcesz zapłacić kartą kredytową, wybierz płatność poprzez konto Paypal!


Jeśli jednak napotkasz na problemy, bądź z jakiś względów nie chcesz korzystać z naszego sklepu internetowego i Tpay.com, możesz dokonać przelewu w odpowiedniej wysokości (69 zł + koszt przesyłki lub 970 zł + koszt przesyłki) na konto:


04 1140 2004 0000 3702 7769 7271


Grzegorz Grabowski


Tczewska 4a/70


01-674 Warszawa


W tytule przelewu KONIECZNIE podaj swój e-mail. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z płatnością czy procesem zakupu, napisz na: sklep@wynajmistrz.pl. Na pewno pomożemy!

Dlaczego nie ma opcji zakupu wyłącznie e-booka?

Ponieważ uważam, że każdy powinien mieć wersję papierową mojej książki ;)
A tak zupełnie szczerze – ze względów podatkowych.

Czy otrzymam fakturę za książkę i czy mogę ten wydatek rozliczyć jako koszt w moim najmie?

Tak, prowadzę firmę od wielu lat i wystawiam faktury. Pamiętaj, żeby podczas składania zamówienia zaznaczyć opcję „Chcę otrzymać fakturę” i podać prawidłowe dane do faktury. W przypadku, gdy rozliczasz najem w ramach najmu prywatnego, jako dane do faktury podaj swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania (nie musisz podawać NIP-u).

(pytanie najczęściej zadawane następnego dnia po zakończeniu promocji) Nie zdążyłem skorzystać z promocji z powodu (tutaj opis np. pobytu za granicą bez dostępu do sieci), czy mogę w drodze wyjątku otrzymać jeszcze warunki promocyjne?

Niestety, nie. Poradnik będzie nadal dostępny po zakończeniu promocji, ale w standardowej cenie i bez dodatkowych bonusów. Kolejna podobna promocja poradnika będzie za rok.

Podatki od najmu to nudny temat.

To nie jest pytanie, tylko stwierdzenie, więc skup się. Ale zgadzam się z Tobą – dla większości osób to nudny temat, dla mnie – BARDZO interesujący!

Reprezentuję media i mam propozycję…

Reprezentujesz media, jesteś blogerem lub podcasterem? Chcesz uzyskać dodatkowe informacje o książce, przeprowadzić wywiad z Grzegorzem? Skontaktuj się z nami pod adresem wynajmistrz@wynajmistrz.pl, a tutaj znajdziesz tzw. media kit (zdjęcia Grzegorza, zdjęcia książki, opisy książki).

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie powyżej, albo masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące Twojej inwestycji w książkę, po prostu do nas zadzwoń lub napisz:

Email: wynajmistrz@wynajmistrz.pl


Telefon: +48 507 029 298 (8-16)


Wydawcą poradnika jest:

Grzegorz Grabowski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Grzegorz Grabowski

NIP 9511654836

REGON 146157375

Nr konta: 04 1140 2004 0000 3702 7769 7271

ISBN wersji papierowej: 978-83-65069-06-1

ISBN ebooka: 978-83-65069-07-8